O MASCOTTE

Historia marki Mascotte

Firma Mignot & de Block BV. – Mascotte jest producentem bibułek papierosowych, gilz i akcesoriów papierosowych Mascotte. Marka Mascotte jest własnością przedsiębiorstwa Mignot & de Block BV. Ten rodzinny biznes z Eindhoven w Holandii rozpoczął działalność w 1858 roku jako fabryka cygar i papierosów.

Pod koniec II wojny światowej brakowało bibułek papierosowych, m.in. wykorzystywanych przez firmę do produkcji papierosów, a ich import był zabroniony. Wówczas Frank Mignot (1910- 2003) przypadkiem znalazł rozwiązanie w wydawnictwie zajmującym się drukiem biblii w Limburgu. Czysty, delikatny, cienki papier wykorzystywany w tym ekskluzywnym wydawnictwie znalazł zastosowanie w pierwszych bibułkach Mascotte.

Od tej pory firma znana jako Mignot & de Block BV. stała się – dzięki marce Mascotte – liderem rynku holenderskiego. Mascotte szybko stało się wzorem do naśladowania również w segmencie gilz, nabijarek i zwijarek. Co więcej, marka stała się doskonale znaną na całym świecie.

Centrala Mascotte mieści się nadal w Eindhoven, ale bibułki papierosowe i gilzy produkowane są w należących do firmy fabrykach we Francji, Austrii i Niemczech. We wszystkich fabrykach zatrudnionych jest łącznie ponad 400 osób.

Mascotte to najwyższy standard jakości. Do produkcji wykorzystywane są tylko najlepsze, naturalne materiały. Bibułki i gilzy papierosowe Mascotte wybielane są w sposób całkowicie naturalny. Dzięki rezygnacji z bardzo często wykorzystywanego do tego procesu chloru, w produktach tych nie znajdują się nawet śladowe ilości substancji chemicznych. To produkty o najwyższej i niepowtarzalnej jakości.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące Mascotte to zapraszamy Cię na naszą stronę lub do kontaktu z nami.

Wchodząc dalej na stronę Mascotte potwierdzasz,
że masz ukończone 18 lat.


Privacy Policy